Jdi na obsah Jdi na menu

Cyklo Rocky

31. 5. 2017

 

Cyklo Rocky

Tentokrát Vám povyprávím něco speciálního. Je to zážitek, který se kupodivu odehrával v kině. Ano, vím, zní to zvláštně, ale o tom to přeci je,ne? J ne všechny zážitky se rodí venku…

            O co tedy šlo. Jednou jsem dostal pozvánku na FB k události Rocky. Jak asi všichni víte, Rocky je můj oblíbený film, tudíž bylo jasné, že do toho půjdu, ať je to co je to. Jak to tak vypadalo, tak jsem si myslel, že jde pouze jen o film. Naštěstí jsem se zmýlil. V dobrém slova smyslu. Je pravda, že mám rád výzvy a zábavu, a tahle zábava stála za to. Nešlo o klasické dívá se na film, protože to by byla nuda.

            Akce začala ve 20:00hod v kinu Aeru a bylo to o tom, že v sále bylo 8 kol, na kterých se měli lidé střídat a šlapat tak rychle, jak to jen šlo, protože to diváci a tedy i jezdci na kole, rozjížděli film. Museli jsme šlapat zhruba průměrně na 400 - 500W,aby film neustále běžel. To znamená, že kola musí být nepřetržitě obsazena, jinak film spadne…To samo o sobě zní poměrně snadně, ale háček byl v tom, že převody na kole nebyly nijak dobré ani vyspělé, tudíž jsme museli šlapat na maximum na tom nejmenším kotouči, protože převodník byl pouze na 1x6, což samo o sobě není moc. Byla to tedy pěkná makačka.

            Než film začal, sál se z poloviny naplnil. Čekal jsem plno, bohužel se tak nestalo, což se později ukázalo jako velká škoda, neboť spousta jezdců se během filmu dost vyšťavila, a proto jsem musel zachraňovat situaci. Odšlapal jsem dle svých hodinek přes 1:50hod, což byla většina filmu. Střídal jsem pouze jednou někdy po jedné hodině, neboť jsem se potřeboval občerstvit. Co bylo super, bylo občerstvení v podobě vody a piva . To se mi velice líbilo. Atmosféra taktéž super!

            Většina lidí, která přišla, byli asi hobíci, kteří chtěli film vidět a ne se u toho zapotit. Jejich škoda… U kol se točilo asi 20 lidí, což z celé přítomnosti nebylo moc a to se na začátku říkalo, že by se měli vystřídat zhruba všichni, protože to bylo opravdu namáhavé. Většina lidí, co to jednou zkusila, pak už nešla znovu, měli dost. Naštěstí jsme tam byli asi 3, co jsme většinu podrželi, takže dobrý. No a popisovat tu film sám o sobě určitě nemusím, neboť vím, že jste ho všichni už jistě viděli, že?! :-)

 

Co se týče celé akce, bylo to skvělé! Zhodnocení v bodech níže:

 

1) Akce sama o sobě je veliký zážitek, který určitě doporučuji všem, co se chtějí bavit a zároveň si trošku zasportovat.

2) Doporučuji si vzít věci na převlečení. Propotil jsem tam komplet celý triko, kaťata a ještě ke všemu si proseděl kalhoty, díky špatnému sedlu, ale to se dalo čekat. Málokdo by čekal super sedlo a závodní kolo. Moje chyba…poučení pro příště.

3) Neaktivní členy eliminovat anebo zavést konstantní čas pro všechny, kdo jak dlouho bude šlapat…

4) Organizace super (i na malý zádrhel na začátku)a občerstvení taktéž. I obsluha byla velice milá a příjemná.

5) Určitě takovéhle akce dělat častěji! Perfektní myšlenka, jak ušetřit na energii a zároveň pro sebe něco udělat. Člověk se i něco dozví o technologii a principu energie vytvářená kolem a šlapáním.

 

Toť vše. Děkuji za pozornost. Pokračování příště na další akci J

logo-nase.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář