Jdi na obsah Jdi na menu

Run Tour 2017

1. 10. 2017

Krásný a pohodový víkend,

         dnes jsme v plánu nic neměli, neboť se chceme soustředit pouze na MS v OCR, ale nakonec nás náš kamarád Vojta přemluvil, abychom se zúčastnili krátkého běhu na Ladronce. Vzhledem k tomu, že Ladronku máme nad barákem, svolili jsme, že se zúčastníme.

         Tentokrát jsme se však každý zúčastnili v rozdílné roli, Ondra jako fanoušek a já jako neregistrovaný běžec. Navíc před 3 lety se zde začala psát naše společná historie, neboť právě na tomto závodě na Runtour jsme poprvé běželi spolu a zjistili jsme, že by nám to společně takto šlo.

         Já se tedy šel postavit na trať dlouhých pouze 5km a Ondra si šel hledat místo na focení. Je to zvláštní pocit, když já běžím a Ondra ne. Jdu tedy s Vojtou ke koridoru, ale koridor je dlouhý několik set metrů, a tak čekám zhruba 50m od startu s nadějí, že až se odstartuje, že se udělá malé místečko, já skočím do koridoru a budu tak na dráze. Skutečně po startu se malé místečko udělalo a já vběhnul do koridoru. Trvalo mi 36 vteřin, než jsem též proběhnul startem a od té doby jsem se tlačil jen a jen dopředu. Ze začátku to šlo těžce, protože všude byl nějaký běžec, vlevo, vpravo, předemnou a nebo za mnou. Naštěstí po cca 1km se dostávám do vedoucí skupiny a běžím v neuvěřitelně rychlé skupině chrtů - top 10. Jelikož ale nejsem zvyklý držet si takovou rychlost, protože na OCR se to kombinuje s překážkami, kopci a dalšími faktory, malinko zpomaluji a prvních 10 běžců si nechávám nadobro odběhnout.

         Po zbytek trati se však držím v druhé 10 a v té i doběhnu. Běží se mi celkem krásně, až na ten tvrdý beton, ale ten skoro nevnímám, protože se tím nechci zdržovat. Posledních 200m je skutečně boj, který bohužel prohrávám s nějakým mladým běžcem, ale skutečně jsem už více zabrat nemohl, protože jsem věděl, že bych se asi pozvracel, tak jsem před cílem trochu ubral a doběhl, jak se říká, na pohodu.

         V cíli se vůbec nezdržuji, přeskakuji bariéru a vracím se zpět na trať podpořit Vojtu. Jakmile ho doběhnu cca 500m před cílem, sděluji mu, kolik mu zbývá dokonce. Vojta jako správný bojovník do těch posledních pár set metrů dal skutečně všechno. V cíli se občerstvíme, pokecáme, a pak se každý vydáme vlastní cestou.

         Celkem fajn závod, čistě běžecký, žádné překážky, mnoho stánků, hodně závodníků a skvělá atmosféra a počasí. Přijďte příští rok také!

A závěrem finish na pána wink plus menší fotogalerie:

img_1630.jpg img_1640.jpg

Vaše Dvojčátka

logo-nase.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář