Jdi na obsah Jdi na menu

Sebereflexe závodní sezony roku 2017

31. 12. 2017

         

Byl to krásný a převelice prozávoděný rok. Je to vlastně rok, kdy jsme absolvovali nejvíce závodů za celou naší sportovní kariéru. Nebylo to ani tak z důvodu toho, že jsme chtěli být všude, jako spíše vyzkoušet vše, na co nám padl zrak a co nás vyzývalo k tomu, abychom pokořili. Šancí jsme dostali skutečně hodně a ani jednu z nich jsme nenechali nepřijatou, však nás znáte. Proto naše sezona byla tak hektická, protože cílů bylo hodně a času málo. Přitom jsme celoročně dřeli, abychom se na startech nestyděli. Celoroční trénink v bazéně, na kole a také dost v terénu, přinesl své ovoce. Bazénem roztažené plíce a na kopcích natrénované lýtkové svaly se nám staly v závodech velkou výhodou. Ne nadarmo se říká, trénink dělá mistry. Pokud člověk opravdu dře a bude dřít jako kůň, vždycky může překonat kohokoliv. Co se ale týče závodů, primárně naším celoročním cílem byl half ironman a až pozdější vykrystalizování dobré běžecké sezony mistrovství Evropy a mistrovství světa v OCR. Jediné, co jsme měli z prvu naplánované, byly závody OCR a pár triatlonů, ale ani ve snu by nás nenapadlo, že si vybojujeme nominace na ME a MS. Samozřejmě, když jsme se to dověděli, ani chvilku jsme neváhali a ihned se snažili domluvit se se sponzory, zdali nás v této naší cestě podpoří. Po vyřízení všech ostatních věcí a ostatních maličkostí jsme měli souhlas od sponzorů a tudíž naše cesta za hranice možností mohla začít. Suma sumárum se nám za celý rok podařilo zúčastnit a dosáhnout uspokojivých výsledků na 5 mistrovství, z toho mistrovství ČR v OCR, mistrovství Evropy ve Flevonicích, mistrovství Evropy ve Spartan race v Andoře, mistrovství ČR v přírodním víceboji (survival) a nakonec třešnička na dortu mistrovství světa v Kanadě. Pokud by se člověk měl ohlédnout zpátky a shrnout celý rok jedním slovem, my bychom jej vystihli jako FENOMENÁLNÍ!! Cíle a sny jsme si splnili, dokázali jsme, co jsme si dokázat potřebovali a nyní naše cíle stoupají výše. Již brzy odtajníme, co bude náš cíl v příštím roce, ale ještě chvilku si počkejte smiley

Pokud jde o hodnocení našich výkonů v rámci tolika závodů a minimální regenerace musíme říci, že jsme vesměs spokojení. Trochu nás ovšem mrzí, že v době, kdy jsme se cítili nejlépe a kdy jsme měli nejvíce naběháno, se naše výkony neprojevily více, viz ME a MS, kdy jsme doplatili na psychiku a na křeče. Ale život jde dál a my jsme se z toho poučili a příští rok přijdeme ještě v lepší formě, to slibujeme. Zároveň musíme vyzdvihnout, kdo byl v čem lepší, protože (ano, ano, nejsme ve všem stejní) i my máme v něčem slabší a silnější stránky. Ondra celý rok exceloval v kopcích, kde mi nejen nakopával zadek, ale potrápil tak třeba i Jirku Vacíka a další. Zároveň celou dobu podával stabilní výsledky i v technických překážkách a dokonce dával i oštěp na SR, takže bylo opravdu těžké ho během roku předběhnout. Jakmile ale přišlo na méně kopcovité terény viz Excalibur, půl maratony a další, byl jsem jeho vodič já a musel to být on, kdo se mnou musel držet tempo. Vlastně z toho plyne to, že jsme rádi, že máme jeden druhého. Jeden táhne do kopce a druhý po rovině, sečteno podtrženo, je dost těžké se podívat před nás, když táhneme za jeden provaz. Zároveň z toho plyne ponaučení, co kdo musí zlepšit, aby příští rok byl náročný nejen pro nás ale i pro naše soupeře.

Celkové shrnutí:

+ klady

+ na 90% odmakaná a odtrénovaná sezona

+ velká úspěšnost v hodu na terč (Spartani, Predároři a další…)

+ rekord na půl maratonu (příště už skutečně pod 1:30)

+ senzačně zvládnutý half ironman

- zápory

- značné selhání na Survivalu v rozeznání kanoe a kajaku laugh

 

V závěru bychom Vám rádi všem moc poděkovali za Vaši přízeň a podporu a doufáme, že ji zachováte i příští rok. Děkujeme také mnoho nově poznaným lidem, sponzorům a rodině a přejeme hodně úspěchů, zdraví a splněných snů do příštího roku.

V roce 2018 naviděnou

Vaše Dvojčátka

logo-nase.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář