Jdi na obsah Jdi na menu

Gladiator race TAXIS

6. 12. 2017

Zdravíme všechny,

jak už asi víte, blíží se náš poslední překážkový závod v tomto roce. A abychom to udělali pro diváky zajímavější, rozhodli jsme se běžet v párech. Každý se svojí drahou polovičkou. Tudíž závod bude sám o sobě zábava, nehledě na překážky a kilometráž.

         Závod se konal v Pardubicích na dostihovém závodišti - Taxis, kde se běhá Velká Pardubická. Tato lokalita ještě nikdy nebyla, takže slibovala velkou zábavu. Ač bylo počasí velmi nevlídné - zima, chlad, oblačno apod, tak závod se velice vydařil. Tohoto závodu se účastnili i koňáci z Velké Pardubické, konkrétně vítěz, ale i česká elita OCR běžců.

         Přijíždíme tedy kolem 9-10 ráno do Pardubic k závodišti. Počasí nic moc, asi něco málo stupňů kolem nuly. Ženy mrznou, klasika laugh …Naštěstí jim budeme dnes celý den k ruce, takže zahřátí by mělo být v pohodě. Jdeme vyzvednout registrace a pokochat se okolím. Vzhledem k tomu, že bylo ještě docela brzy, všude byla mlha, takže moc daleko vidět nebylo. Takže jsme šli zpět do auta se převléci, ať to nemusíme pak dělat venku. Dáme rychlé občerstvení a jdeme na start.

         Jako první vybíháme my (Ondra a Šárka). Připravíme se v koridoru. Šárka mi hupsne za krk a vybíháme. První kroky vedou k sudu, kde asi po 20m Šárka sesedá z koně (mně laugh ) a každý si zvedá svůj vlastní sud. Ženy mají samozřejmě lehčí. Po zvednutí sudů míříme přiměřeným tempíčkem dále. Čeká na nás menší kopeček - nahoru a dolů. A takhle párkrát za sebou. Po chvíli na nás vykoukne šikmá stěna. Neváhám a mířím o pár kroků napřed. Stěnu zdolávám a vyhlížím Šárku. Rozeběhne se, já jí čapnu a tahám nahoru. Máme splněno, běžíme dále.

         Hned za stěnou na nás čeká pár překážek pro koně - typu přeskoč. Mezitím se nám tam ještě vměstnalo nošení pneumatik. Já mám 4, Šárka 2. Pneu jsou docela lehké, takže zvládáme alespoň trošku vyklusávat.

         Po chvíli probíháme překážkami, které nás mají jen trošku zpomalovat a to jsou keřovité přeskoky apod. Opět vyskakuji napřed a pomáhám Šárce. Společně to zvládáme jak nic. Po delší chvilce nás zastaví převracení pneu. Pro chlapáky samozřejmě velká pneu, pro ženské menší. Pohodička, zvládáme a jede se dál. Za rohem na nás čekal první větší přeskok a kousek dál Insert your pin. Což je zastrkávání kolíků do dírek na ručkovací konstrukci. Zde dochází k malinkému nedorozumění, protože dobrovolnice nám říká, že stačí, když toto absolvuje jen jeden z týmů. To se nám totiž moc nezdá, takže to neriskujeme a jdeme oba, já dávám v pohodě na tak zvaný opičí způsob, Šárka bohužel ne a kousek za půlkou padá. Nevadí, jdeme si dát raky, ať taky trošku potrápíme tricáčky laugh

         Máme odráčkováno a běžíme dál. Tentokrát se nám do cesty postavilo to, co je pro koně nejtěžší. Tak zvaný Taxisův příkop. To největší a nezajímavější, co nás zde mělo potkat. Překážka se skládala z konstrukce a balíků slámy. Úkolem bylo, aby každý závodním vyběhl na rampu a přeskočil příkop - do balíků slámy. Ženy měly delší rozběh, muži menší. Řeknu Vám, stálo to za to! Paráda!! Poté následovala překážka AIX, což byla lezecké stěna s chytama, kterou musel závodník zdolat. Po našich x hodinách lezení na stěně a boulderu to byla hračka.

         3. překážka, která byla hned po AIXu byl monkey bussines. Ručkování po kruzích, u kterého jsem se bál, že Šárka selže, jelikož to minule nedala a chtěla si to tu napravit. Myslel jsem, že jí v tom pomůžu, ale zase nastal zmatek u dobrovolníků, že se prý pomáhat nesmí. Chvíli jsem s nimi diskutoval, ale než jsem to stihl vyřešit, Šárka už to měla hotové. Paráda, to jsem ani nečekal, super! Chválím!

         Po těchto překážkách následoval dlouhý úsek s překážkami typu suchý příkop, steeplechase, živý plot a Poplerův skok. Všechny překážky byly převážně o přeskakování něčeho. Docela lehké. Naštěstí nám to po těchto překážkách zpestřily Atlas stone, což je nošení velkých, kulatých kamenů na hrudi. V rozbředlé hlíně už jsme se slušně bořili a klouzalo nám to. Přeci jenom před námi už proběhlo hooodně závodníků.

         Po kamenech jsme se lehce občerstvili a pokračovali ke kamenné zdi, hadímu příkopu a velkému vodnímu příkopu, kde jsem se už i já namočil. Sice jen po kotníky ale i to bylo znát, že voda byla skutečně ledová. Hned zatím byla velice zábavná překážka, která se jmenovala Super bowl, což bylo házení koule do dálky. Muselo se přehodit čáru. Vzal jsem kouli a hodil. Bohužel jsem ji hodil docela daleko, takže cesta pro ni byla dlouhá laugh naštěstí se Šárka ode mne poučila a hodila ji akorát za čáru, takže si pro ni v klidu došla a běželi jsme dál.

         Následovaly ještě 2 přírodní překážky, a pak jsme dorazili do lesa, kde na nás čekalo ručkováni po kladině. Já dávám, Šárka kvůli zmrzlým prstům ne, takže běžíme handicap. A jelikož je to běh, jde to snadno - zatím. Obíháme trestné kolečko a vybíháme na cestu, kde na nás čeká tahání břemene na kladce. Vytahuji, Šárka též. Mezitím stihne podotknout, že to bylo o něco těžší než v Prazel. Až pak jí dojde, že tahala vlastně pánské pneu laugh Silná to žena! Respekt! Haha smiley

         Po chvilce vybíháme z lesa, kde jsme minuli opět pár přírodních překážek, a přibíháme k nošení barelů - dámy sudů. Zde bohužel potkáváme spoustu Asiatů, kteří se v pravidlech moc neorientují, češtinu taky moc nezvládají a mým pokynům v angličtině se smějí a ignorují je. Chudák dobrovolnice, nevěděla co s nimi… Kluci z Foxconnu vůbec neposlouchali…Co naplat. Odkráčeli jsme si svůj okruh a už za námi vidíme Ivet s bratrem. Jsou nám v patách!

         Přidáváme trošku na tempu, protože cíl už je nedaleko. Přeskakujeme ještě jeden živý plot a míříme rovnou k tomu nejhoršímu. A to je brodění se v řece s pneu, tak zvaný aquaplanning. Pro vysoké chlapy docela přijatelné, neboť vodu měli až kousek nad kolenama, takže nad pas výš se jim voda nedostala. Za to ženy měly větší problém, protože jim voda stoupla až nad pás. A voda nebyla zrovna nejteplejší… Muži táhli 3 pneu, ženy 2. Úsek byl dlouhý asi 50m. Po chvíli brození se konečně dostáváme na břeh, kde je těžké už samo o sobě se vydrápat nahoru, neboť voda a bláto učiní své. Vytáhnu prvně pneu a pak i Šárku s jejíma pneu. Ještě kousek po břehu a máme to za sebou.

         Ted už jen kousek do kopečka, přeskočit malý vodní příkop a hurá na waver. Tentokrát byl jen poloviční, takže to nebyl až takový problém, i když po té vodě a bahně to mohlo být pro někoho docela zajímavé. Zdoláváme, podlézáme předposlední překážku, kterou je auto a míříme si to do finále. Před námi je poslední stěna, kterou vybíhám opět první a po chvilce si za sebou už táhnu i Šárku. Probíháme cílem a máme splněno!! Je to za námi. Společně jsme to zvládli. Bez zbytečných řečí a nadávek laugh …Neuvěřitelné! Chvilku po nás dobíhá i bratr s Ivet, takže se můžeme jít konečně převlékat do teplého a hurá domů.

         Závěrem si tento závod musíme vynachválit, bylo to příjemné zpestření pro nás, neboť běžet v párech byla skvělá zábava. Zase se nám osvědčilo, že běhání za TÝM je prostě pro nás. Ač už dvojice nebo vícečlenné týmy, asi jsme prostě týmoví hráči a ne sólisti. Kéž by bylo ve všech OCR závodech závod dvojic, jako na Kilpi Heroes race. To nemělo chybu! smiley

         Každopádně závod byl skvěle zorganizován! Velké plus mají organizátoři za svůj nápad za vypouštění ,,na koni". To bylo velice příjemné zpestření. Palec hore. Stejně tak jako samotný TAXIS. Chvílemi jsme se báli, co tam na nás organizátoři vymyslí, a jestli to nebude náhodou nebezpečné… nezklamali! Opět vymyšlené na 1. Jediná věc, kterou asi organizátoři zajistit nemohli, byla informovatelnost dobrovolníků. Spousta nevěděla, co dělat s podvodníky, případně nedokázali poradit a podpořit běžce, kteří to potřebovali. Škoda…Na druhou stranu neříkáme, že to takhle bylo všude, to určitě ne! Bohužel se prostě ale najdou tací, co si to tam jsou prostě jen odstát…ale dost už.

         Za nás velice vydařené ukončení OCR sezony! Pochvala pro organizátory. Budeme se těšit v příštím roce.

 

Všem borcům a borkyním v OCR scéně děkujeme a přejeme hodně sil do nové sezony. Budeme se na Vás těšit. Zdar a sílu všem ( a samozřejmě to zdraví hlavně!) wink

 

Vaše Dvojčátka

logo-nase.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky Gladiator race TAXIS

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář