Jdi na obsah Jdi na menu

H -triatlon

23. 7. 2017

 

Ahoj přátelé,

dneska se podíváme na report z Prahy, konkrétně z Horních Počernic, kde jsme absolvovali další triatlon. Další ze závodů z H série triatlonů.

         Ráno bylo pro každého z nás trošičku odlišné, protože já přespával u Šárky v Petrovicích a bratr spal doma. Já začal svojí tradiční snídaní a předpokládám, že na druhé straně barikády to bylo stejné. Po snídani jsem sedl na kolo a zbylých 13km k místu určení jsem dojel. Byl to vlastně opravdu kousek. Radek pak později přijel z Černého mostu taky na kole. Alespoň jsme si dali takovou menší rozcvičku před závodem.

         Po doražení na místo jsem vyzvedl registrace pro nás oba a čekal jsem na bratra. Mezitím jsem si prohlédl zázemí závodu a rybník, ve kterém poplaveme. Ve skutečnosti rybník nic moc, ještě jak se navíc později dozvíme, že je mělký. Ale zpět k věci.

         Než se bratr dostavil, začalo lehce poprchávat. Takže tentokrát nám počasí moc nepřálo. A to máme déšť na běh rádi. Jediné, co bylo na tomto počasí nepříjemné, že jsme museli přes hodinu čekat na náš start. A v dešti to čekání moc příjemné není. Naštěstí jsme to tu hodinu přestáli, a pak mohli hned začít.

         Tradičně nás jako první čekalo plavání. 2 kola kolem bójek. Cca 750m to mělo být. Co naměřily ale mé hodinky, bylo něco přes 1300m… Takže nevím, kde se stala chyba. Navíc po prvním okruhu jsme museli opět vylézat na břeh, což taky nebylo nic příjemného. Ve druhém kole jsme ještě stihli doplavat předchozí skupinu (skupina Hobby), takže zbrzdění nás bohužel neminulo. Ale co se dalo dělat, ztráta cca 1-2min max. I tak jsme stihli doplavat ve velice slušném čase a opět v TOP 10! Je vidět, že plavání nám jde smiley

         Následovalo kolo, to už taková hitparáda nebyla. Ač jsme jeli zase na horských, tak se nám jelo dobře. Měli jsme štěstí, protože během jízdy jsme potkali minimálně 8 jednotlivců, kteří píchli a museli to opravovat. Tohle jsme my řešit nemuseli. Jelikož trať byla dost mokrá, kluzká a hlavně kamínkatá, což pro silničky není moc dobré, naše kola nás podržela. Časovkářská kola měla být dle pravidel zakázána, ale i přesto se na tratích objevovala, čemuž jsme se dost divili… I když jsme na kole zajeli opět super čas, zase nám to nestačilo a propadáváme se z top 10 do posledních míst (kolem 70). Bohužel proti silničce nemáme šanci. Ale co, berme to sportovně, není lepší trénink než závod.

         Po prvních 20 ujetých kilometrech se nám jede poměrně dobře, když v tom nastane nehoda, která ovlivní zbytek závodu. Silničkář před námi v zatáčce dostal smyk a kolo položil. My byli hned za ním, takže srážce se nedalo vyhnout. Já díky rychlým reflexům stihl ještě vycvaknout jednu nohu, takže jsem si ,,lehl" pouze na obrubník, bratr už takové štěstí neměl a ve smyku padl na bok na zem. Sedřená ruka, bok a noha, ale hlavně naražená kyčel, která se bolestivě ozvala v běhu. Toť naše bilance… Plus sedřené boty na kolo a trošku škráblé kolo. Ale to vem čert, naštěstí jsme byli schopní pokračovat dále. Co nás na této situaci mrzí ale nejvíce je to, že účastník, který způsobil nehodu, se ani neomluvil a zbaběle ujel dál…smutné!

         Posbírali jsme si své saky paky a pokračovali dále. Na kole nás čekaly celkem 4 okruhy po 10 km. To jsme zvládli za necelých 1:25hod.

         Po příjezdu do depa jsme shodili potřebné věci a vydali se na běh. Bratr vybíhá první, já pár metrů za ním. Bohužel po pár set metrech bratra předbíhám, jelikož ho naražená kyčel dosti limituje, a tak od něj dostávám signál, abych dál běžel sám. Neohlížím se a činím tak. Co mě překvapuje poprvé je mírný kopeček vzhůru. To jsem tady tedy fakt nečekal. Z pozvolného kopečka se náhle vyklube trošku větší kopeček a už zde je mi jasné, že těch 5 kol, která máme běžet, nebudou tak lehká, jak se zdála. Trošku jsem předpokládal z minulého 1/2 Ironmana, že to bude rovinka…Zmýlil jsem se. Nevadí, kopečky nám přeci z OCR jdou. No jo, jenže po 40km na kolech jsou nohy ztuhlé a rozpohybování jich je fakt těžké. Opět se nemůžu dostat do tempa a běžím jako posr…. Hrůza, říkám si. Budu to holt muset nějak těch 5 kol zvládnout.

         1. kolo zvládám relativně bez větších obtíží. Je mi ale jasné, že na takovém 3. kole se bude lámat chleba. Trať pořád stejná. Pozvolný kopeček vzhůru, delší rovinka, seběh dolů k rybníku, proběh depem a takhle stále dokola.

         Ve 3. kole se skutečně láme chleba a kopeček musím už vyjít. Stydím se… Nohy stále tuhnou více a více a už se těžce rozebíhám. Naštěstí zdolám toto a už mě čeká jen rovinka a seběh dolů. To už nějak doklepu.

         4. kolo pro mne bylo jako noční můra. Energie ta tam. Nohy neposlouchaly. Když jsem se na konci dozvěděl, že toto mělo být ,,prý" poslední kolo, myslel jsem, že mě snad klepne. Někde se musela stát tisková chyba, protože běh měl být prý také 4 okruhy. Ale když jsem se díval na začátku, když jsem přijel, psalo se tam o 5 okruzích. Tak nevím, jestli to byla chyba u mě, jestli jsem koukal někam, kam jsem neměl, nebo to byla chyba organizátora. Každopádně jsem si nebyl jistý, tak jsem se vydal na bonusové kolečko, které pro mě bylo už víceméně procházkové. Strávil jsem tam na něm tolik času, že za stejný čas jsem na kole ujel přes 10km laugh …

         No, naštěstí se po 5. kolečku vracím už k cíli, kde vidím známé tváře u občerstvovačky (Vojta a Marťas). Vbíhám s posledními silami do cíle a jsem strašně rád, že to mám za sebou. S velice mizerným pocitem končím a už se těším, až si večer lehnu. Tentokrát mě to vyřídilo psychicky tak, že ještě hodinu potom jsem nevěděl, která bije. Zase ten zpropadený běh…ach jo. O pár minut později se do cíle dobelhává i Radek. Má toho dost asi jako já. No nic, tak to zkusíme zase někdy příště.

         Závěrem bych chtěl poděkovat našemu doprovodu - mamce a babičce za podporu u trati. Děkujeme! Dále musíme ocenit 2 nejlepší dobrovolníky u stánku s Gatorade občerstvením - Vojta a Marťas. Jako jediní podporovali během celého závodu. Za to jim patří obrovské díky! 

 

Závěrečné zhodnocení:

Pozitiva +

1) Perfektní výstup moderátora a dýdžeje. To musíme ocenit. Byli jste skvělí!

2) Řízení dopravy na kolech. Výborně uzavřený okruh. Příště by ale nebylo třeba od věci, kdyby se závodnický okruh zvětšil a nejely by se tak malé a krátké okruhy…

3) Dobré občerstvení a široký výběr ovoce

 

Negativa -

1) Bohužel tento bod jde ruku v ruce s tím prvním v pozitivech a tím je atmosféra. Ačkoliv dýdžej i moderátor se snažili navodit příjemnou atmosféru, publikum a tedy diváci dost zaostávali. My z OCR běhů jsme zvyklí na příjemnou a bouřlivou atmosféru a ta nám tady velice chyběla. Jako příklad uvedu hodnocení vítězů. Aby obecenstvo ani nezatleskalo, to nám přijde trošku pod úroveň. A to, že si moderátor dělá srandu, abychom jim jako alespoň zatleskali, tak to nám přijde prostě divný. To by mělo být automatické…

2) Strašně moc okruhová trať na běhu. Je to až psychicky ubíjející to samé pořád dokola.

3) Oběd byl teda fakt něco…

4) Přidat alespoň jednu občerstvovačku na kolo, případně na běh někam do půlky + ponechat  tu u depa

 

No a to by bylo od nás pro tentokrát vše. Příště se uvidíme v Krynici, kde se budeme snažit vybojovat si nominaci na ME v Andoře ve Spartan race. Tak nám držte palce!

 

Vaše Dvojčátka

logo-nase.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky H -triatlon

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář