Jdi na obsah Jdi na menu

Pražský půlmaraton 2018

8. 4. 2018

Zdravíme všechny své fanoušky a příznivce,

už je to zase celý rok, co jsme naposledy běželi pražský půlmaraton. Ale rok se s rokem sešel a už je to tu zase! smiley Tentokrát to bude ale úplně jiné, než to bývalo. A to proto, že tentokrát to nebude pouze o nás, ale hlavně o naší úžasné mamce, která se vůbec poprvé postaví na start a bude poprvé v životě usilovat a zdolávat hranici královského 21,5km běhu. Tudíž jak je jasné, tento rok nepoběžíme na svůj čas, protože na osobáček zaútočíme zase klasicky v Českých Budějovicích, kde se nám mimo jiné daří nejvíce. Tento půlmaraton oba strávíme jako vodiči. Já povedu Šárku a Radek povede mamku, jelikož má smysl pro tempo a má už s vedením zkušenosti. A abychom neběželi jen takhle v párech, k mamce se připojí ještě jako psychická podpora Weedee, kterého též velice chválíme, že se do toho takhle z fleku odhodlal. Jsi BOREC!

         Vyrážíme v den závodu kolem 8:45 směr Motol, kde přesedáme na metro a jedeme směr Malostranská, kde vystupujeme a štrádujeme si to směrem do centra dění. Atmosféra jako vždycky úžasná! Procházíme přes náměstí na most, kde uděláme prvních pár fotek, odskakujeme si všichni na WC a jdeme do úschovny. Odložíme si svých pár saků paků a jdeme do koridorů. Z našich klasických ,,Áček" se stává najednou koridor K, který je snad úplně nejdál od startu laugh

         Nevadí, jdeme tam a před námi už teď je nejméně pár tisíc lidí. Docela síla! Náš čas se blíží. Mamka i Šárka mají nervy na pochodu, tepovka skoro na 130 laugh … A je to tady! Slyšíme naši známou a oblíbenou skladbu Vltavu od Bedřicha Smetany, která nám projede celým tělem, nabudí nás a odstartuje tak závod. Naštěstí nemusíme teď nikam rychle vyrážet, jelikož start sice už proběhl, ale než se k tomu startu vůbec dostaneme, uběhne 10min…

         Po 10 minutách konečně přichází náš čas! Pomalu se rozebíháme. Probíháme tedy startem, zapínáme hodinky a valíme si to kupředu přes spoustu lidí. Asi po 50m se k nám připojuje Weedee a šlape se dál. První 3-4km jsou docela v pohodě, jelikož se ještě stále jen snažíme prodrat více kupředu. 5km už se stáčí na Smíchov, kde se už konečně dostáváme do závodního tempa, které se snažíme držet kolem 5:30min/km. Kousek od tohoto kilometru zpomalujeme na první občerstvovačce, kde se rychle občerstvíme a pokračujeme dále.

         Na 6 km už se stáčíme opět zpět k nábřeží a po cestě potkáváme Aničku s Péťou, kteří nám neuvěřitelně fandí! Za to jim moc a moc děkujeme smiley

         Na 7km začíná mírná krizička, jelikož si Šárka už myslela, že jsme 7km už minuli, ale bohužel ne… Naštěstí to nebylo nic vážného a 8 a 9 km míjíme jak nic. Mamka se také stále drží a čas vypadá velice skvostně!

         Přebíháme kousek centra s jedním mostem, druhým… a už jsme na nábřeží směr Holešovice a Libeň. Na mostech byla parádní atmosféra a řádně nás vyhecovala, za což také děkujeme! Mimojiné si tady mamka s Weedeem dovolili kuriozitku, kdy si suverénně odběhli na záchod…no tss, to jsem jaktěživ nezažil, přece když běžím, běžím, i kdyby mi lejno lezlo po zádech laugh.

         Na 10-11km začíná už první vážnější krize a to jak u mamky, tak u Šárky. Naštěstí se blíží další občerstvovačka, takže nedovolujeme zpomalovat tempo a stále do toho dupeme. Doběhneme k občerstvovačce, rychle do sebe něco hodíme, já si mezitím odskočím na záchod (I ty si byl jo? No teda, STYĎ se laugh ), a pokračujeme dále. Po nábřeží je to poměrně hezký úsek, takže to běží samo.

         Přebíháme Holešovice, kde už to bude cca 15km, a zde se zjevuje další, poněkud už větší krize - druhá! Zde se bohužel projevuje nedostatečný trénink na uběhnutou vzdálenost, ale i tak to nevzdáváme! Pořád držíme tempo, i když nám malinko kleslo na 5:50. Naštěstí máme pár vteřin k dobru, takže ještě není důvod k panice.

         16km zdoláváme poměrně v klidu, i když od 17km se to šíleně táhne. Přeci jenom po Rohanově nábřeží je to mírně do kopce a hlavně tu je nepříjemný povrch - kostky. Zde se projevuje 3. krize, ale tu už si Šárka ošéfuje sama. Přece to nevzdá necelé 3km před cílem!! Mamka se taky statečně pere, ale už je vidno, že síly ubývají. Dělám, co můžu, abych její psychiku udržel, ale je to boj. Ale my jako rodina nic nevzdáváme, takže se koušeme kousek po kousku a takhle v podstatě až do cíle.

         Kilometr před cílem už nás trochu tlačí čas, tak přidáváme pod kotel a stanovujeme poměrně přísné tempo na finálovou rovinku. Poslední kilometr za 3:38, což je slušná rychlost po 20km. Dobře ona! Rveme to, co to jde a už se to blíží… 400m do cíle…200m do cíle…20 vteřin rezerva… a posledních 10m se blížíííí….a je to taaaaam!!! Výsledný čas se zastavuje na čase 1:59:59!! Takže my máme splněno smiley

O pár minutek později přibíhá i růžová běžkyně v obležení dvou statných chlapů do cíle v neuvěřitelném čase 2:09:30. Je to NAŠE MAMKA. A stejně tak jako jásá Ondra, jásáme i my, neboť jsme osobák také pokořili a to o celých 6 minut!!! Potleskl je na cestě!

         Poté procházíme cílovým koridorem, občerstvujeme se a čekáme na věčné zfotodokumentování tohoto úspěchu. VŠICHNI JSOU ŠTASTNÍ. Už přichází jen ta slavná chvíle, kdy je všem předána na krk zasloužená medaile a můžeme valit směr dlouhý koridor ovoce a sušenek. Tady toho sníme klasicky strašně moc a až když jsme zasycení, jdeme do úschovny pro věci a poté vyrážíme směr cesta zasloužený domov.

Shrnutím to byl parádní závod, koneckonců jako u Runczechu vždy, takže spokojenost největší, a to nejen kvůli organizaci, účasti lidí a další, ale hlavně kvůli tomu, že si ty naše holky sáhly na dno a splnily si tak limity, které si předsevzaly smiley

Jsme na Vás pyšní.

Tímto se loučíme a těšíme se na dalším závodě, tentokrát už v plné závodní formě, tak se budeme těšit.

Sportu zdar

Vaše Dvojčátka

logo-nase.jpg        

 

Náhledy fotografií ze složky Pražský půlmaraton 2018

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Weedee - Pochvala

9. 4. 2018 23:04

Oba pánové a obě dámy,
bylo to super, běžet s vámi.
Díky za to, byl to hec,
běh je prostě super věc.
Do června ještě kousek tréninku,
a dám to hluboko pod dvouhoďku. :-)

Bratřijaksepatří.cz - Re: Pochvala

10. 4. 2018 12:37

Díky Weedee! :) stejně si borec, jen tak z fleku to hecnout. Tak příště jedeme na čas už ale... V to doufáme a budeme se těšit! :)