Jdi na obsah Jdi na menu

Predátor Run Praha 2016

29. 10. 2016

 

 

Tak a je to tady! Poslední závod sezony predátor RUN v Praze - nejspíš i poslední report pro tento rok. Popravdě ani nevím, kolikátý závod to byl! Ale kolem 30tky to asi bude.

 

       Po roce, kdy jsme od ledna běželi první závod na 10km, v únoru na 15km a v březnu už na 25km, to letělo jako voda. Od dubna co týden, to závod. Je jedno, zda šlo o půlmaraton, Predátora nebo Spartana. Každý týden dostávalo tělo zabrat. A co se května týče, tak ten byl úplně "nejhorší". Každý týden půlmaraton, nějaký ten maraton a o víkendu i rovnou 2 závody v jednom. Následně UltraRuny atd.... Regenerace trošku pokulhávala (trošku více...), přeci jenom 4 dny po takové zátěži nejsou ideální. A tomu odpovídala váha - od ledna jsme ztratili z 97kg na 84,5kg…. Ale dali jsme to!!! Přes obrovské bolesti, vyčerpání, spálených zad (a že jich tenhle rok bylo), puchýřů, bolestí kolen apod. jsme dokázali každý závod dokončit na hranici svých možností. Přes křeče a bolesti v nohou jsme stále pokračovali do cíle. Nic jiného nás nezajímalo. Jak říkával Emil Zátopek - Když nemůžeš, tak přidej! Krásné to motto. Vskutku i pravdivé! Poté, co mi na UltraRunu na 30km vypovědělo službu koleno, nezastavil jsem se a běžel dál. Tělo si zvyklo. I když trpělo, tak šlo stále pokračovat. Ve všech závodech, co jsme běželi, není nad lepšího parťáka, než je můj bratr!! Jenom díky němu jsem spoustu závodů dokončil, ačkoliv to nevypadalo, že bych je dal. Výborná motivace, která mě hnala dopředu a stále žene! Na závodech se soustředím zásadně jen na sebe, nezávodím s okolím. Ale porazit bratra, to už je slušná motivace. Takže z toho plyne, že to chce stále dřít a jít si houževnatě za svým, ať to stojí, co to stojí!

 

Ale abych se moc nerozvášňoval, vraťme se k věci, kterou jsem chtěl popsat….

 

       Dneska jsme absolvovali poslední závod roku - Predátor Run v Praze na Zbraslavi - Lipence. Závod to byl čistě běžecký, což nám moc nesedlo. Přeci jenom závody tohohle typu jsou spíše vytrvalostní a my nejsme zrovna sprinteři, takže jsme se trápili už od začátku. Jelikož se příští rok chceme posunout zase výš, zaměříme se více na ultraruny a na triatlony. Už jim pomaloučku přizpůsobujeme tréninky, tudíž zvolňujeme tempo, abychom déle vydrželi. Sice jsme už zase nabrali na 92kg váhy, ale dneska nám to bylo asi spíš na škodu. A tady to bylo dneska jen po rovince. Trať měla pouze 9,7 km, kterou jsme zvládli za 48min a nějaké drobné. Čas asi i jde, ale radost z něj moc nemáme. Je to oproti Plzni v dubnu zlepšení o 3min čistého času, ale v Plzni měla trať asi méně km, takže zlepšení by mohlo být větší. Umístění sice dopadlo hůř než v Plzni, ale to bylo dneska jedno… Ale kdo ví. Navíc v posledním závodě jsem výjimečně doběhl před bratrem (necelá minuta - nic extra)!! Asi šetřil síly na další 2 kola. Na trati nás čekalo asi jen 10 překážek. Takových těch základních, ale nebylo to až tak špatné. Jenom my tvrdíme, že čím víc překážek, tím líp. Dneska nás jen mile překvapila stěna s výskokem na klouzačku. Ta byla super! Zbytek už jsme znali. Já si po doběhnutí opět stihl střihnout rozhovor. Alá mediální hvězda – zase…

 

      Jelikož to byl poslední závod, tak jsme vytvořili i další týmy, se kterými jsme běželi. Takže dnešní závod jsme běželi 3x znova. (3x 9,7km, takže téměř 30km, což není úplně k zahození) Jednak bratr podpořil naší mamku, aby jí trošku popohnal a já vybíhal se svým týmem. Musím je především strašně pochválit, že to zvládli, a že mě nezabili za to, že jsem je do toho namočil,haha. Každopádně po tomhle si myslím, že i drill jste schopni dát! Jsem na Vás pyšný!!! Byli jste skvělí!!! Máte u mě velké plus. Tak a teď hezky regenerovat, ať máte na další trénink sílu. Zdar a sílu na dalším tréninku!

 

 

Tímto končím svůj report. Tak zase další rok. Konečně je čas na tří měsíční odpočinek a regeneraci.

 

A nakonec ještě fotka z rozhovoru, který trval kolem 5- 10 min. ale bohužel se ke mně nedostalo video...

 

img_0093.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše dvojčátka 

logo-nase.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky Predator Run Praha 2016

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář