Jdi na obsah Jdi na menu

Příbramský půlmaraton

18. 6. 2016

 

 

Dnes přináším osobní (Radek)report z prvního půlmaratonu v Příbrami.

 

     Narozdíl od všech ostatních závodů v tomto roce, jsem se i já pro jednou rozhodl absolvovat jeden závod mimo závodní sezonu bez Ondry. K závodu mě přivedla má drahá polovička a také fakt, že se nepoběží celý půlmaraton ale štafeta, každý tedy 5,5km. Závodu se účastnily dvě rodiny Císařů x Štochlů a účelem bylo vyvodit z tohoto již skoro historického klání - vítěze. Týmy byly vytrvalostně i fyzicky výborně vyrovnány, takže určit předem vítěze nebylo možné. Já byl v týmu Císařů (Maky, Ivet a Mates), kde jsme si rozlosovali pořadí běhu, já první, Ivet druhá, Maky třetí a cílový finiš zůstal na Matesovi.

 

    Jelikož se jednalo o první oficiální půlmaraton v Příbrami, příliš lidí na startu nebylo, a tak jsme se já a Kuba dostali do první až druhé linie. Po chvíli čekání byl závod odstartován. Ještě před nic netušící trasou jsem vyběhl mezi prvními pěti běžců, neboť trasa začínala do kopce a ty jsem měl relativně natrénované z předešlých závodů. Do 2,5km se mi běží celkem dobře, ale začínám cítit menší tahání na hamstringu. Kolem 3,5km mě stehno začíná křečovitě tahat a následně mě předbíhá Kuba (člen soupeřícího týmu). Po zbytek závodu už se jen snažím držet za Kubou a bojovat s nohama, co to jde. Do cíle, kde se předávají štafety, dobíhám s minutovým zpožděním, ale předávám své ženě, která můj deficit později dožene.

 

     Já se po doběhnutí snažím rozchodit a doprotáhnout stehno, ale než se naděju, rychlík Ivet už se vrací a předává Maky. Maky běží svoje tempíčko a zanedlouho též přibíhá ve skvělém čase a předává svému muži. Ten, jakožto správný fotbalista, se do toho opírá a později přináší naši štafetu jako první do cíle. O pár minutek později též ve skvělém čase přibíhá i druhý tým.

 

Celkově to byla výborná zkušenost a zcela jistě nás tento závod příští rok čeká znovu, takže je na co se těšit.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat oběma týmům za skvělé výkony a budu se těšit na příští rok.

 

Hodně síly příště R.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Příbramský půlmaraton 2016

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář