Jdi na obsah Jdi na menu

Půlmaraton Karlovy Vary

21. 5. 2016

 

 

A máme tu další menší report z dalšího půlmaratonu, tentokrát v proslulých Karlových Varech.

 

Ještě než se pustíme do podrobného rozpisu, je třeba na začátek říci, že to pro nás byl jeden z nejtěžších půlmaratonů. Město bylo nádherné, zkrátka lázeňské městečko, ale terén? To už byla jiná kapitola. Ještě nic netušící, než jsme se postavili na startovní čáru, procházeli jsme se a kochali okolím. A pak to přišlo.

 

         Zazněla typická úvodní zahajovací znělka půlmaratonu a bylo odstartováno. Plni odhodlání a chtíče atakovat nejlepší čas sezony jsme vyrazili do závodu. Já z druhé lajny (sektor A) hned za Keňany a nejlepšími českými běžci a Ondra hned dvě řady za mnou. Po krásném proběhnutím středu města jsme vyběhli na okraj města, kde začaly naše naděje pomalu odcházet a mizet. Poněkud prudší běh do kopce o délce 5km nám vzalo více síly, než jsme si vůbec dovedli představit.

 

        Poněkud nezvykle vyčerpaní jsme doběhli k první občerstvovací stanici a oběma nám bylo jasné, že tady nejlepší časy sezony neuděláme, přesto jsme závod nevzdali a běželi jsme dál. Každý jsme se prali se závodem na jiném kilometru a celkem dlouho nám trvalo, než jsme si našli náš rytmus a vrátili se do pohody, ve které jsme zvyklí běhat. Ondra si našel své tempo na 14km, já až na 15km. Potom už jsme setrvačně běželi a běželi a běželi, než jsme konečně zahlédli 400m cílovou rovinku. Jakožto správní půlmaratonci jsme na té rovince nechali všechno a sprintersky jsme proběhli cílovou čáru. V cíli nám nějakou dobu trvalo, než jsme se našli, neboť každý doběhl jindy. Když jsme se setkali, byli jsme plní překvapivých názorů a očekávání, a tak jsme se pustili do rozhovoru, který vyústil verdiktem, že dnešní trasa byla extra náročná! Dokonce náročnější než samotná 21km vzdálenost.

 

 Každopádně po dnešním závodě nás příště čeká Predator Race na Monínci celý víkend, jak sobotu, tak v neděli. Těšíme se.

 

 

Vaše dvojčátka

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Karlovy Vary 2016

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář