Jdi na obsah Jdi na menu

Spartan Race Krynica - BEAST a SUPER

24. 7. 2016

 

Tak jsme zpět. Tentokrát přinášíme report z polské Krynici.

 

         Na začátek musíme říct, že cesta tam byla opravdu náročná. 2h jsme čekali jen za Průhonicemi, protože tankodrom jménem D1 měl 3 nehody. Tudíž z celkové cesty naplánované na 7h autem, jsme 7h strávili pouze na D1...opravdu super. Celková cesta tak  vyšla na 12h jízdy, no hrůza. Naštěstí zpět to už jelo normálně a za těch 7h jsme domu dojeli.

 

                Po dlouhotrvající a vyčerpávající cestě jsme konečně i po delším hledání našli náš hotel. Co se týče našeho ,,hotelu", tak jsme byli ubytováni skoro jako na zámku. Přímo ve věžičce, nejvýše na celém objektu. To bylo nádherné. Po ubytování jsme vyložili tašky a připravili si věci na zítřejší závod, potom večeře a hurá na kutě, neboť svědomí naznačovalo, že zítra to nebude lehké.

 

             Závod, který jsme běželi první den, byl samozřejmě BEAST (ta nejdelší trat). Trať byla velice náročná a téměř neběžecká. Samé hory a brutální sjezdovky - ale budiž. Největší překážkou však bylo počasí. Běželi jsme 4h na přímém slunci ve 34 stupních a to hlásili, že bude mrznout. Takže my naprosto nevhodně oblečeni, nabaleni a vybaveni termoprádlem a v tričkách. Něco jsme teda shodili už na startu ale i tak to byla hrůza. Občerstvovačky byly po cca 5-6km. To bylo teda taky něco v těchto podmínkách. Takže každým potokem, kterým jsme proběhli jsme se v něm cachtali jako malé děti. Sem tam i z něj pili, když byla nouze, neboť dehydratace je pěkná potvora.

 

            Poté, co jsme vyšlápli druhý kopec, co měl 2,5km a ještě na přímém slunci, jsme uprostřed kopce ještě museli zastavit na memory test, na kterém jsme byli totálně dehydratovaní. Spousta lidí na kopci padlo (nebo po něm), takže záchranky fungovaly v jednom kuse a to beze srandy. Organizátoři se nebáli využít i počasí jako překážky a očividně na ní hodně lidí selhalo. Potom, co se vyšlápl ten kopec, byla konečně občerstvovačka. Ti, co přežili tu hrůzu se polili, napili a šli dál. Dále tam na ně čekal multibar ,,Áčko" a světe div se, když byli mokří, tak spadli a hned šup na 30burpees. To byla už jistá smrt pro některé... ale to už naštěstí nebyl náš případ, protože my jsme to s přehledem zvládli. A aby toho nebylo málo a lidé si nemohli moc odpočinout, tak za 200m byl oštěp...haha, smrtelná kombinace. Ten jsem bohužel už nedal, takže jsem si 30 musel dát i já, ale jelikož to bylo fakt dosti neběžecké, tak to šlo úplně na pohodu. Rychleji než normálně, takže mi to ani tak moc nevadilo. Pak byl dlouhý seběh dolů z kopce. Po kamenech a přes kamenité koryto potoka. Takže běh byl pěkně bolestivý, co se chodidel týče. Po delším seběhu tohoto koryta těžce utrpěly naše boty, které jsme touto destinací oba odrovnali. Spousta lidí si tam vymkla kotník, ne-li hůř. Nebyla to žádná sranda. A takhle to bylo ještě 2x. Nahoru na kopec a dolů kamenitým korytem potoka.

 

            Když už jsme se blížili ke konci, tak na nás čekala stěna. A musím říct, že ta mě pěkně naštvala. Poprvé za svůj život jsem spadl na stěně a musím říct, že to bylo díky špatné podrážce mých bot. Ale nebudu jim křivdit. Na běh z kopce a do kopce jsou skvělé, ale na stěnu na nic. Ani jsem nenastoupil a už jsem byl dole - opět 30. Naštěstí jsem se druhý den poučil a sundal je, takže to bylo už v pohodě a doběhl jsem s čistým štítem.

 

 

            Summary - první den 60 burpees, druhý den žádné. Bratr měl to štěstí, že v ani jeden den nic nedělal. Měl šťastnou ruku na oštěp, to se nám moc často nestává, takže gratulace. Jinak kody byly tentokrát docela zajímavé - první den KRMC8MG a druhý den B7P8VDP3. A zkuste si běžet v tom vedru a pamatovat si to. Naštěstí s pamětí problém nikdy nebyl.

 

Co se týče druhého dne a závodu, tak trat byla stejná jen zkrácená asi o 7km. Takže pohoda, ale časy díky předešlému závodu a únavě pěkná bída. Nejtěžší SUPER a BEAST, co jsme zatím běželi.

 

 Závěrem pro politování, nebo pro pobavení, přikládáme fotky, jak se na nás polské sluníčko podepsalo.

 

 

Vaše dvojčátka.

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Spartan Race Krynica - BEAST a SUPER

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář