Jdi na obsah Jdi na menu

Spartan Race Sprint - Praha

23. 4. 2016

 

 

Dnes přinášíme speciální report ze Spartan Race Sprint v Praze.

 

      Jako na jednom z mála závodů jsme se zúčastnili závodu, který je a byl pořádán v Praze. Většinou za závody vyjíždíme pěkné dálky, takže to bylo dnes přívětivé, že jsme nemuseli nikam daleko, jen sednout na tramvaj a dojet na místo určení - Holešovice, kde se Spartan Race konal. Do závodu se s námi též pustili naši kamarádi Honza a Hanz, kteří tento druh závodu běželi poprvé.

 

      Už z místa lokace jsme přepokládali, že se bude jednat o jednoduchý, ač velice rychle běžecký závod, ve kterém sebemenší chybička bude znamenat hodně. Již poučeni, že vybíhat z pozdějších vln je jen zdržování, jsme se tentokrát postavili na start z první competetive vlny. Dnes jsme byli připraveni rvát se za každou minutu a jít si za nejlepším výsledkem.

 

     V momentě odstartování závodu jsme ihned velice svižným tempem vyrazili dopředu. Já jsem od začátku působil v čele vlny, brácha hned pár míst za mnou a kluci byli někde v prostředku. Prvních pár kilometrů to bylo čistě po rovince, aneb provětrat a roztáhnout plíce a pak teprve přišly první překážky - nošení pytle a přelézání stěn. Po těchto lehkých překážkách jsme doběhli ke kůlům, které jsme měli přejít. Jelikož jsme běželi první vlnu za elitou, kůly byly v relativně dobrém stavu, a tak jsme je zvládli bez větších problémů. Bohužel Ondra už takové štěstí neměl a na jednom mu ujela noha, takže musel na trestných 30 anglánů. Kde se začal tzv. lámat chleba byl opět pověstný oštěp. Zde se vždy roztrhaly všechny skupinky. Tentokrát jsme měli štěstí, protože jsme ho oba dali! Tam jsem nabral velký náskok před ostatními a nic netušící o svém umístění jsem běžel dále. Další překážky už byly jednoduché a bez problémů jsme je oba zvládli. Poslední překážkou před cílovou rovinkou byl jako vždy multimonkey bar. Ten jsem já i brácha zvládl a doběhli jsme do cíle, ve kterém na nás čekalo překvapení v podobě skvělých umístění.

 

       Po doběhnutí jsme se ještě běželi vrátit a podpořit kamarády, se kterými jsme potom společně doběhli do cíle. Na jejich první závod to oba zaběhli dobře, nicméně ještě je co zlepšovat, ale to oba ví.

 

Po závodě jsme nafotili pár společných fotek, vyfotili se i s jinými lidmi na požádání a frčeli domu.

 

Na závěr se oba shodujeme, že se nám závod vydařil a že jsme celkem i s výsledky spokojeni, nicméně neusneme na vavřínech a budeme se snažit bojovat o lepší příčky. Tak na viděnou na dalším závodě.

 

 

Vaše dvojčátka

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Spartan Race Sprint - Praha

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář