Jdi na obsah Jdi na menu

Urban Challenge

22. 4. 2017

 

Zdravíme všechny běžecké nadšence, fanoušky a celkově sportovce. 

 


Je sobota 22. 4 a to znamená, že opět přichází náš report, tentokrát ze závodu Urban challenge.

 

         Na tento závod jsme se přihlásili pouze pod tlakem okolí, neboť nás městské tratě a obecně tratě pod 5km neberou. Člověku trvá hrozně dlouho, než se dostane do své běžecké formy a také je to celé skoro o sprintu a my sprinteři opravdu nejsme.  Navíc jsme věděli ve srovnání s ostatními překážkovými závody, že se bude jednat o pouze takový výběh/trénink. Ve výsledku se nám to vlastně potvrdilo, ale to až později.

 

  
         Jako každé ráno jsme se tedy vzbudili a začali se připravovat na závod. Tentokrát se jednalo o spíše poklidné ráno, neboť nebyl nikam spěch a tréma nás také moc netrápila, vzhledem k obtížnosti závodu. Dali jsme tedy snídani a vyrazili jsme s našimi podporami Šárkou a mamkou směr Urban challenge, který se konal na Kolbence v Pragovce. Za 30 minut jízdy jsme dorazili na místo konání a hned nastal problém, který se objeví téměř pokaždé. A to, kde přesně se závod koná a kde zaparkujeme. Naštěstí jsme vše zvládli, a tak jsme si to kráčeli směrem zázemí závodu a k místu registrace. Po chvíli chůze směrem k zázemí jsme míjeli část běžecké trasy závodu a viděli jsme, co nás čeká. Jelikož jsme také výjimečně nestartovali z první vlny, viděli jsme, jaká je běžecká úroveň dosavadních běžců a překážek. Ve srovnání se závody typu Predator race, Spartan race se opravdu jednalo o HOBBY překážkový běh. Ale co, nikdo neočekával náročnost závodu, spíše naopak. Lidé si přišli sportovně zasoutěžit a vyzkoušet si, jak takový překážkový běh asi vypadá. 

 


         Dorazili jsme tedy k registracím, kde jsme potřebovali přeregistrovat náš čas startu (jelikož jsme každý běželi v jiný čas) a odevzdat podepsaný revers. Po odevzdání bylo už vše zařízené a mohlo se jít klasicky, ačkoliv dnes poprvé, už ve sponzorských oděvech, fotit.  Zašli jsme tedy společně k desce s tapetou Urban challenge, kde jsme udělali pár úvodních fotek, a poté se šli rozběhat a protáhnout. Start za 15 minut. Po poměrně výživném rozběháním jsme se přesunuli na start, kde jsme provedli zbytek protažení a čekali na startovní instrukce. Necelou minutu před startem přišel před startovní vlnu moderátor, a jelikož jsme stáli v první řadě vlny a měli jsme poměrně výrazné dresy, si nás hned všiml a prohlásil nás i díky naší výšce a rozměrům za terminátory. S úsměvy na rtech a polichoceni jsme však stále byli soustředěni na závod.  A pak to přišlo. Dýmovnice a odstartování závodu.

 


       Po odstartování se hned dereme do čela závodu a nastavujeme poměrně rychlé tempo. Celý dav za námi, pouze pár běžců v našich patách. Přichází první překážka, která byla pro nás celkem lehoučká, jelikož se jednalo o přelezení zátarasů z aut. Naše výška nám umožnila rychlý přesun přes auta a ihned nám to vytvořilo pár metrový náskok oproti závodníkům za námi. Následuje delší běžecká rovinka, na které držíme konstantní tempo a držíme se vedle sebe s bráchou. Pak nastupují další ,,překážky‘‘ typu přelez, podlez, přeskoč, ale to vše zvládáme bez problémů. Celý závod byl vlastně takový rekreační. Nenašla se zde překážka, která by stála za ověření zdatnosti. Barely příliš lehké, zhoupnutí na laně komické, žádné monkey bary, nebo nějaké silové překážky, spíše prostě taková běžecká trasa s pár skutečně uznávanými překážkami. Nicméně je to pouze náš pohled, samozřejmě pro začínající běžce a pro ty, kteří si to chtějí teprve vyzkoušet parádní závod. Zpět ale k naší cestě.
 

 

       Po překonání těchto pár překážek a proběhnutím pár budovami jsme se dostali do druhé půlky tratě, stále v čele závodu. Následovaly překážky typu  umělá stěna, podlezení ,,ostnáče‘‘ a menší kopeček. No a z kopečka už byl vidět cíl, takže jsme začali tlačit na tempo. U kopce následovala prakticky poslední překážka, která nás ovšem stála hodně času a hned vysvětlím proč. Překážkou bylo prolezení skrz rouru, která ovšem měla velmi úzký profil a to nás právě zaskočilo. Ani já ani Ondra jsme se do roury téměř nevešli kvůli širokým ramenům, takže jsme s prolezením bojovali zhruba 45 sekund. To nás stálo nejen drahocenný čas ale i vedení v čele závodu. Předběhl nás jeden běžec z vlny, který za námi běžel celý závod cca 20m. S relativně velkým náskokem nás roura zbrzdila natolik, že jsme přišli o náskok a dobíhali na 2. a 3. pozici o 16 vteřin později.

 


       V cíli jsme koukli na výsledkovou tabuli, kde se naše časy lišily o sekundy, takže nás to trochu mrzí. Od prvního místa jsou časy od sebe necelých pár vteřin a náš celkový odstup od prvního jsou 2 minuty a pár drobných. No nic, krásně jsme se proběhli a v celku jsme i spokojeni. Běželo se nám dobře, překážky byly lehké, takže pro nás opravdu zábavička. Udělali jsme tedy cestou směrem do auta ještě pár po závodních fotek a vyrazili jsme tedy směr domů, neboť nebylo na co čekat.

 


Shrnutí: 
1) Závod podle našich hodinek měl něco okolo 4.28km a podle organizátorů 21 překážek.


2) Překážky nebyly vůbec těžké, mohl je zvládnout téměř každý, takže pro OCR běžce nic moc závod, nicméně pro začínající závodníky super.


3) Organizátoři alespoň páskami dobře označili trat, ale co jim lze vytknout z našeho pohledu byl nedostatek pomocníků na překážkách. Lepší pocit ze závodu konají právě většinou povzbuzující pomocníci jak na trati, tak na překážkách.


4) Co se originality překážek týká, až na mlácení kladivem do auta a proběhnutí budov, žádná sláva. Od medializace závodu a veškerých zpráv, které všude kolovaly, jsme čekali více.


5) Občerstvení na trati bylo jedno + jedno v cíli. Byla pouze voda mattony a nic víc. Trať ovšem nebyla příliš dlouhá, takže za nás OK, ale mohlo to být bohatší na občerstvení.


6) Atmosféra závodu- akcí a doplňujících činností bylo v zázemí více než dost, takže za nás musíme říci, že opět dobré. Rada pro moderátory příště klidně více mluvit se závodníky, ptát se na pocity, co zlepšit a atd. Zpětná vazba a reflexe závodníků by měla pořadatelům nejvíce pomoci ve zdokonalení nadcházejícího ročníků. 


6) Závěrem bychom chtěli poděkovat všem běžcům/divákům, kteří nás na trati/startu/cíli motivovali a pouštěli a uvolňovali tak náš průběh v závodě. Za nás velice kolegiální a vstřícné gesto, kterého si vážíme. Na jiných závodech tomu jen tak pro informaci není! Tudíž děkujeme!!

 

Takže jeden volnější závod za námi a teď pořádná příprava na první zkoušku připravenosti tohoto roku a to nadcházející závod HH12 a Spartan race závody v jednom víkendu. Brzy tedy AROO AROO AROO.

 


Mějte všichni krásný víkend a myslete na nás v příštích dnech.


Vaše dvojčátka

logo-nase.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky Urban Challenge 2017

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář