Jdi na obsah Jdi na menu

Winter Spartan Race Sprint - Liberec

16. 1. 2016

 

Tak je tu první report tohoto roku. Jako první závod jsme si vybrali Spartan Race Sprint (Winter edition) v Liberci.

 

        Začalo to brzkým sobotním ránem, kdy jsme museli vstávat, jelikož jsme vybíhali už v 10 hodin v Liberci. Klasicky jsme k snídani měla naši ovesnou kaši, která je naším rituálem před každým závodem, a vyrazili jsme. Jelikož to byl náš první zimní závod, hodně jsme řešili co na sebe. Naštěstí to nebyl až takový problém, neboť venku to vypadalo spíše na jaro než na zimu.

 

     Po snídani jsme se vydali autem směr Liberec. Dorazili jsme k Home Credit Aréně na parkoviště, kde jsme nechali auto a šli si vyzvednout registrace. Tam jsme udělali pár fotek, připnuli na sebe čipy, nandali čelenky a vyrazili jsme směr zastávka autobusu, odkud nás měl autobus odvést přímo na místo našeho závodu. V autobuse jsme se slušně mačkali a sem tam i bojovali o vzduch, protože autobus byl slušně nacpaný dalšími závodníky. Asi po 30 minutách jízdy autobusem, jsme konečně dorazili na místo. Hned co jsme vystoupili, tak nás čekal malý kopec na zahřátí, který jsme museli vyšlápnout, než jsme se dostali do arény. Hned jak jsme se vydrápali nahoru, kde jsme shodili oblečení a šli na start se rozcvičovat.

 

      Po asi 5minutách zazněl pokyn ke startu. Jelikož to byl první závod tohoto roku, nestartovali jsme v elitě, ale asi až v nějaké 4. vlně, což bylo dost špatné, protože před námi byla velká spousta závodníků, která nás zdržovala. Naštěstí jsme na startu nahodili hned dobré tempo, ačkoliv to bylo hned do kopce. Hned zde většina lidí odpadla, takže nás zůstalo cca kolem 20, co jsme zůstali v čele.

 

       No, ale mělo to háček… Asi po 10min. nás čekala první překážka. Přejít kladinu. Samo o sobě by to bylo velice jednoduché, ale zapomněl jsem zmínit, že celkem mrzlo a bylo asi 20 čísel sněhu a spoustu ledu. A to byla ta potíž. Kladina byla celá zmrzlá a kluzká. Minimálně 1-2 cm ledu na povrchu. Většina lidí vsázela na to, že si sundá body a přejde to jen s ponožkami. To jsme ale udělat nechtěli, tak jsme to riskli. Já asi po 2m spadl - sakra, ale bratr měl to štěstí, že se mu to povedlo asi jako jednomu ze 3 přejít. No a tady se naše cesty rozdělily. Prvních 30 angličáků. Nebylo to sice nic hrozného, ale nabral jsem asi 5min ztrátu a jak už jsem tušil, tak tu asi nedoženu, jelikož přede mnou byla spousta lidí, která mě zdržovala. Viz tricepsové kliky na bradlech, kde jsem čekal asi 10min, než jsem dostal na řadu. Nevadí, odcvičil jsem si to a hurá do dalšího brutálního kopce…

 

       Naštěstí jen co jsem ho vyšlápl, tak už jsem chytil svoje tempo. Bohužel jsem měl tu smůlu, že jsem byl dost často brzděn. Po vyšlápnutí kopce nás čekali bradla, nějaké stěny apod. To už bylo v pohodě, jen tam bylo moc lidí… Následně jsme se přesunuli do lesa, kde byla úzká pěšinka, kde se muselo běžet za sebou po jednom, další zdržení. A potom už jen seběh z kopce dolů do naší startovní arény, kde nás před vyběhnutím z lesa čekal memory test - pohoda, a následné plazení se pod ostnáčem. Ovšem klasicky to ,,nejtěžší" až na konec - oštěp! Člověk si měl udělat kouli ze ,,sněhu" (když tam bylo víceméně už jen bláto po ostatních) a trefit se do terče. Sice jsem se trefil, ale neuznali mi to. Už ani nevím proč. Bratrova rána šla zase absolutně mimo pro změnu , haha. Tak jsme si tam dali oba 30 a razili jsme do finiše, kde nás čekala ještě šikmá stěna a multi monkey bar. I když to bylo zmrzlé a od sněhu, dali jsme to bez problémů. No a závěrečný finiš už byla hračka.

 

V cíli jsme se občerstvili banánem a čajem, který byl výjimečně dobrý, udělali pár fotek s Peterem Žiškou a klukama ze Spartan Gymu a razili jsme opět na bus a následnou cestu domů.

 

Shrnutí - závod to byl asi 7km, nikterak obtížný, ale podcenili jsme umístění ve vlně. Měli jsme se víc hecnout a posunout se do lepší, takhle nás to stálo zbytečných pár minut navíc, takže časy nic moc. Zase o to větší motivace se příště polepšit. Což naše příště bude v únoru na Spartan Race v Jakuszycích. Uvidíme se brzy.

 

 

Vaše dvojčátka

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Winter Spartan Race Sprint- Liberec

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář